Kozí mléko » Výrobky DoRa » Biopotraviny

Biopotraviny

Vzhledem k tomu, že naše výrobky jsou prodávány pod značkou BIO jako biopotraviny, je dobré si objasnit co označení touto značkou zákazníkům přináší.

Biopotraviny jsou vysoce kvalitní, čistě přírodní a přísně kontrolované potraviny. Kdykoli koupíte potravinu se značkou BIO, podporujete:

Ekologické zemědělství nabízí řešení řady problémů, ať už zdravotních, ekologických nebo sociálních. V systému ekologického zemědělství je zakázáno používat škodlivé chemikálie i jiné nepřirozené postupy s negativním dopadem na zdraví lidského organizmu a na přírodu.

Značka BIO

Kontrolované biopotraviny z ekologického zemědělství jsou označeny značkou BIO. Značka BIO (která je zároveň nositelkou státního označení „Česká kvalita“) je pro spotřebitele zárukou, že při jejich produkci nebylo použito umělých hnojiv, pesticidů, geneticky modifikovaných organismů ani jiných stimulátorů, hormonálních látek či jiných chemických látek uměle vylepšující barvu, vůni či chuť potravin.

Jsou biopotraviny se značkou BIO důvěryhodné?

Zemědělci a výrobci, kteří chtějí uvádět na trh biopotraviny se musí řídit pravidly dle zákona č. 242/2000 Sb. O ekologickém zemědělství. V ČR dohlíží na dodržování tohoto zákona nezávislá kontrolní organizace KEZ o.p.s. Státní dozor nad prací KEZu vykonává Ministerstvo zemědělství ČR. Nejméně jednou za rok je každý ekologický podnik zkontrolován, zda dodržuje všechny závazné zákonné směrnice při výrobě a zpracování. Prohřešky se postihují podle míry závažnosti výstrahou, pokutou či vyloučením podniku. Více informací o systému kontrolu bioproduktů www.kez.cz.

Pokud jde o bioprodukty jsou v zákoně přesně stanoveny postupy, které jsou zakázány jak při pěstování, tak při výrobě biopotravin. V zákoně o ekologickém zemědělství najdete, že ekofarmáři jsou povinni zachovávat mokřady, remízky a jiné prvky ekologické stability v krajině, že nesmí použít syntetické postřiky a hnojiva, umělá barviva a ochucovadla, že při chovu zvířat nesmí preventivně podávat antibiotika či hormonální stimulátory růstu (jak je to běžné u konvenčního chovu), nesmí upalovat zobáky ani používat klecové chovy zvířat.

V zákoně i zjistíte, co obnáší ekologický chov včel či ryb a jak je zajištěna kontrola bioproduktů. Celý Zákon o ekologickém zemědělství zavazuje ekologické farmáře a producenty ke zvyšování přírodní úrodnosti půdy, k péči o krajinu a k šetrné výrobě čistě přírodních biopotravin.

Více informací o ekofarmářích včetně znění Zákona se dozvíte na webových stránkách Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO www.pro-bio.cz.

Kam pokračovat?

Seznam všech výrobků DoRa, Zdravotní účinky kozího mléka

Komentář

  1. Sandra

    BIOpotraviny jsou lepší než potraviny z konvenčních (velko) chovů :)

Vložit komentář:
 
Vyplňte všechny údaje, klikněte na "Náhled". Zkontrolujte zobrazení textu a stiskněte "Odeslat". Vámi zadaný E-mail nebude zveřejněn.
 

Výrobky DoRa

 

Faremní prodej

Vždy v sobotu od 14 do 17 hod.

>> Faremní prodej <<
 

Prohledat články

Aktuality

Prodejní automat na kozí výrobky

Prodejní automat kozích výrobků přímo před farmou.

6.10.19

Změna otvírací doby prodeje kozích výrobků na farmě

Od října 2019 dochází ke zkrácení (do 17:00) otevírací doby sobotního prodeje …

1.10.19


Facebook

Komentáře k článkům

 
 
BIOFARMA DoRa s.r.o.
Ratibořice 1, 67 551
tel:+ 420 568 440 617
Kontakty
Webdesign: ODEON .::. Koza DoRa doporučuje dovolenou v ČR: Chaty a chalupy a Penzion Třeboň