Kozí mléko » Aktuality » Vyjádření ke kauze ZN Agro

Vyjádření ke kauze ZN Agro

Vážení odchodní partneři a zákazníci. Cítíme potřebu jménem naší farmy uvést několik skutečností na téma „TAK TADY MÁME DALŠÍHO FARMÁŘE, CO PŘEPRODÁVÁ AGROFERT“, které proběhlo na sociální síti „FACEBOOK“ a v dalších médiích. Na základě nepravdivých informací a neznalosti reality je naše farma označována jako přeprodejce kozích výrobků společnosti AGROFERT.

V první řadě chceme uvést, že v žádném případě nejsme přeprodejci kozích výrobků společnosti AGROFERT.

Jsme rodinná farma fungující od roku 1991. Chováme cca 850 (dojíme cca 500) kusů koz a produkujeme denně 1200 l kozího mléka, které si sami zpracováváme ve vlastní mlékárně. Naše činnost je zaměřena především na výrobu kysaných mléčných výrobků, které tvoří 95% produkce.

Výroba kozích sýrů je pro nás okrajovou záležitostí a tvoří zbývajících 5 % produkce. Diskutované „ČERSTVÉ KOZÍ SÝRY“ jsou jediným výrobkem, který se vyrábí ve spolupráci, pod naším know how a přísnou kontrolou kvality, s farmou ZN Agro. Jedná se o výrobek vyrobený na malé farmě, za jehož kvalitou si stojíme, a proto jsme ho zaštítili naší značkou. Výrobce ZN Agro je uveden v hlavním zorném poli na etiketě tohoto výrobku, BIOFARMA DoRa jako distributor, tudíž nelze hovořit o klamání spotřebitele tak, jak je uváděno. Spolupráci s farmou ZN Agro jsme nikdy netajili a ani jsme k tomu neměli důvod. Jediné, v čem shledáváme naši chybu, je to, že jsme na tuto skutečnost dostatečně neupozornili na našich webových stránkách a za to se našim zákazníkům omlouváme.

S farmou ZN Agro, jejíž součástí je samostatná malá kozí farma ( 120 koz a produkce 300l mléka denně) a malá mlékárna, jsme začali spolupracovat v době, kdy se potýkala s odbytovými problémy svých kozích výrobků a hrozil jí zánik. Pokládali jsme za správné nedopustit, aby zanikl další malý český producent kvalitních výrobků, kterých je na českém trhu tak málo.

V době navázání spolupráce farma ZN Agro nespadala do koncernu AGROFERT a pan Babiš byl pro mnohé neznámou osobností a ani nepůsobil v politické sféře. Myslíme si, že výrobek si nezaslouží, aby byl deklasován na základě změny vlastníka.

Mrzí nás, že se diskuse politizuje na základě neznalosti problematiky a podávání nepřesných informací a ubírá se směrem, který s našimi firemními aktivitami vůbec nesouvisí a neoprávněně nás poškozuje. Doufáme, že jsme objasnili vše podstatné.

Budeme rádi, když naši farmu navštívíte a sami se přesvědčíte, jak se věci ve skutečnosti mají.

S pozdravem

Matěj Pastrňák
Ing. Jitka Dobrovolná
Ing. Pavel Dobrovolný

Fotografie z farmy ZN Agro

Malá mlékárna ZN Agro
Malá mlékárna ZN Agro

Výrobní prostory ZN Agro
Výrobní prostory ZN Agro

Výrobní prostory ZN Agro
Výrobní prostory ZN Agro

Výrobní prostory ZN Agro
Výrobní prostory ZN Agro

Ustájené kozy
Kozy

Přilehlé pozemky kozí farmy ZN Agro
Přilehlé pozemky kozí farmy ZN Agro

Přilehlé pozemky kozí farmy ZN Agro
Přilehlé pozemky kozí farmy ZN Agro

Přidej komentář k článku

K článku "Vyjádření ke kauze ZN Agro" zatím nikdo nepřidal komentář. Buďte první.

Vložit komentář:
 
Vyplňte všechny údaje, klikněte na "Náhled". Zkontrolujte zobrazení textu a stiskněte "Odeslat". Vámi zadaný E-mail nebude zveřejněn.
 

Hlavní menu

 

Faremní prodej

Vždy v sobotu od 14 do 17 hod.

>> Faremní prodej <<
 

Prohledat články

Aktuality

Prodejní automat na kozí výrobky

Prodejní automat kozích výrobků přímo před farmou.

6.10.19

Změna otvírací doby prodeje kozích výrobků na farmě

Od října 2019 dochází ke zkrácení (do 17:00) otevírací doby sobotního prodeje …

1.10.19


Facebook

Komentáře k článkům

 
 
BIOFARMA DoRa s.r.o.
Ratibořice 1, 67 551
tel:+ 420 568 440 617
Kontakty
Webdesign: ODEON .::. Koza DoRa doporučuje dovolenou v ČR: Chaty a chalupy a Penzion Třeboň